Máš rád/a les? Pohyb? Dobrodružství? Adrenalin? Miluješ překonávání překážek? Pokud ano, jsi na správném místě. Tohle všechno a mnoho dalšího ti nabídne právě orienťák. 

Orientační sporty jsou pevně spjaté s přírodou a orientací v ní. Spojují fyzický výkon s psychickou zátěží, což je mezi sporty unikátní kombinace. Z ostatních sportů má k orienťáku nejblíže v poslední době u nás velmi populární biatlon.

Princip tohohle sportu je nádherně jednoduchý: Najít si tu svoji správnou cestu. Jestli bude dlouhá, krátká, trnitá, mokrá, z kopce či po rovině a jak dlouho bude trvat - to záleží jen na tobě. Taky si můžeš vybrat, jestli chceš běhat, jezdit na kole či na lyžích nebo prostě jen chodit. A vůbec nezáleží na tom, jestli je ti šest nebo šedesát. U nás si vždy najdeš mnoho podobně smýšlejících vrstevníků nadšených pro tenhle sport.

V Kladně a okolí je možné provozovat především dvě hlavní disciplíny v oblasti orientačního sportu. Jsou to orientační běh - OB a orientační jízda na horském kole - MTBO. Doplňkově se účastníme i závodů v lyžařském orientačním běhu (LOB). Sport provozujeme na rekreační i závodní úrovni, účastníme se lokálních, národních i mezinárodních závodů. Jsou mezi námi začátečníci různého věku i úspěšní závodníci elitních kategorií. 

Kromě čistokrevných orientačních akcí jezdíme i různé survivaly, adventure či bike adventure závody atp. Dětěm i dospělým nabízíme nejméně tři organizované tréninky či jiné akce týdně. Pravidelně pořádáme prázdninové kempy a soustředění.

Pokud chceš s námi některý z těchhle dobrodružných outdoorových sportů zkusit, ozvi se některému z našich trenérů, domluví s tebou vše potřebné.

Raději běháš? Pak je tu pro tebe orientační běh -> tvůj kontakt je Jarka Benešová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 723 087 037 (podrobný kontakt)

Pokud se radši v lese svezeš na kole, zkus MTBO ->  tvůj kontakt je Pavel Štáfek, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 604 958 146 (podrobný kontakt)

Jsi učitelem nebo trenérem? Máme připravené výukové programy v oboru zeměpisu a orientačního sportu. (informace a kontakt)

Scroll to top