Pokyny k tréninku (aktualizace pátek 20:00)

Už nějakou dobu mám zálusk na uspořádání orienťáku v nějakém orienťácky neobvyklém terénu. No, a je to tu. Venku je zima jak v mrazáku, všude bílo.  I když v sobotu asi něco málo připadne, sněhu ale bohužel není tolik, aby bylo možné v lese bez újmy lyžovat. Ale jedna možnost, jak ten mráz využít, by tu byla :-) Máme poblíž prostor, kde se dá běžkovat, i když je jen lehce naprášeno, jako právě teď. Už tušíte?

Číst dál: Mapový trénink 8. 1. 2017 - Noční O-duatlon

Výsledky (aktualizace sobota 20:00)

Návrat do budoucnosti aneb na co jsou pokyny :-)

mapa Na TuryniDnešní skorelauf na 69+1 minutu byl určitě minimálně tak zajímavý, jak jsem předpokládal;-) Použil jsem velmi kvalitní mapový podklad, na kterém jsem sám před časem běžel závod, takže vím z vlastní zkušenosti, že mapa je velmi přesná. Nicméně  již v první verzi pokynů bylo upozornění, že vás mapa může nějakým způsobem rozhodit. Jakým? To jste se měli dozvědět pečlivým čtením tiráže mapy. Pro jistotu jsem toto ještě zopakoval v aktualizaci pokynů. Jak vidno, ani toto nestačilo, neboť někteří pokyny prostě nečtou:-) 

Onen závod na této mapě jsem totiž absolvoval někdy mezi lety 1985-1988 v rámci tehdy velmi populárních OB akcí "Kufrování s Dominem". Samotná mapa "Na Turyni" pak obsahovala poměrně jasně a zřetelně uvedenou informaci, že popisuje stav terénu v létě roku 1980. Kdo si tohle přečetl, tomu bylo hned jasné, že třicetimetrové smrky na místě zakreslené paseky jsou zcela v pořádku a jak že se krásně poběží/pojede na kole po zakreslených kolejích, protože místo kolejí tam už nějaký pátek leží hladký asfalt cyklostezky.

Číst dál: Mapový trénink 12. 3. 2016 - Turyňský rybník

Výsledky tréninku (aktualizace neděle 15:00)

Trénink proběhl za pěkného zimního počasí - teplota lehce nad nulou, podklad místy ještě zmrzlý, bezvětří, sucho. Ke garáži dorazilo nakonec 41 běžkyň, běžců, bikerek a bikerů. Čtyři muži a jedna žena absolvovali all-inclusive verzi tréninku v podobě duatlonu se 42 kontrolami.

Nad všemi duatlonisty vyčnívá výkon Káji Vítka, který všem ostatním nadělil víc než půl hodiny! Výsledky kategorie A obsahují 18 položek, takže konkurence velmi početná. Téměř přesně trefil směrný čas Honza Hanák, ale jen těsně za ním je Kája, který běžel trať v rámci duatlonu a v jeho čase je i čas strávený v depu (výměna mapy, případně přezutí a občerstvení). B i C byly od směrných časů o něco dále, především proto, že jsem je počítal podle výkonnosti bikerů, kteří šli nakonec všichni áčko. V béčku Barča předběhla i všechny kluky, což určitě zaslouží pochvalu. Kategorie C byla tentokrát vysloveně odpočinková:-)

Bikeři měli ideální podklad, moc to neklouzalo, šlo jezdit rychle. Mírnou komplikací byl trnitý podrost zasahující i do cest, na což doplatil Richard defektem u 17. kontroly. Dle očekávání zajel nejrychleji Kouřa, velmi dobře i na kole zajel Karel a třetí místo si vyjel sice nejmladší, ale již zkušený biker Ondra.    

Trénink opět mírně zkomplikovali aktivní domorodci uklízející z lesa vše možné včetně našich fáborků. Nicméně všichni si s i tímhle poradili dobře, takže nakonec největší událostí byly tanečky kolem komplikované výměny duše Richardova kola ;-)

Děkuji všem za účast, Slávovi za pomoc s přípravou a příště na viděnou!

Pokyny k tréninku (aktualizace sobota 20:00)

Sraz: http://mapy.cz/s/tj2Q
50°8'29.027"N, 14°7'26.644"E (50.1413964N, 14.1240678E). Garáže na křižovatce ulic Brožíkova, Mošnova a Šamberkova. Parkovat doporučuji v ulici Brožíkova či Šulcova (hlavní příjezdové trasy) a na místo dojít pár metrů pěšky. Start, cíl i cyklistické depo jsou před garáží číslo 903. Při parkování buďte, prosím, ohleduplní k místním a dodržuje předpisy. Na místě bude možné si pod střechu odložit přebytečné věci či svačinu. Kola budou po celou dobu pod dohledem v místě startu.

Start: Na místě srazu. Doporučuji odstartovat mezi 9:45 a 10:30, v 11:30 předpokládám začátek konce a ve 12:00 už si určitě budete čas muset měřit sami :-) Zájemce o delší pobyt v lese prosím, aby přišli raději dřív. Kdo si napsal duatlon, pojede nejdřív kolo, pak poběží. Starty individuální v celých minutách.

Tratě / parametry / směrný čas :

  • A - Dlouhý sprint 5,1km/19 kontrol, převýšení 50 metrů / 36 minut
  • B - Střední sprint 3,6km/15 kontrol, převýšení 35 metrů / 26 minut
  • C - Krátký sprint 2km/11 kontrol, převýšení 20 metrů / 16 minut
  • M - MTBO sprint 4,9km/23 kontrol, převýšení do 100 metrů / 20 minut
  • O-duatlon M+A 10km/42 kontrol, převýšení do 150 metrů / 60 minut

Ppostupy jsou hodně po cestičkách, ale úplně jednoduché to není. Předpokládám, že přihlášení členové reprezentačních družstev mohou být i o něco rychlejší než uvedené směrné časy ;-)

Charakter tratí: Trénink je zaměřen na rychlost pohybu i mapování. Tratě jsou proto velmi rychlé, s malým převýšením (ale není to úplně placka), pěší tratě částečně v zástavbě - pozor na místní provoz! Les většinou bez výrazných objektů, z velké části hůře průběžný až zcela neprůběžný. MTBO jen v lese s využitím prakticky všech cestiček a terénních zlomů, které les nabízí. V lese je nyní (pátek) relativně sucho.

Upozornění: Na některých volbách MTBO jsou nesjízdné schody! Nutno přenést.

Kontroly: po opakované zkušenosti, kdy nám místní pomáhali se sběrem kontrol ještě před započetím tréninku, bude v zástavbě využito stávajícího značení objektů, u kterého se dá předpokládat trvanlivost (např. kontrola 1 může mít popis "branka domu č.p. 830". Žádný fáborek tam nebude, najdete dům s číslem 830 a "razíte" svým pobytem v okruhu 1 metru od objektu). V lese snad vydrží červenobílé fáborky - mlíka, ale ražení uznávám rovněž bezdotykové do metru od kontroly. Pro MTBO záměrně stavím několik vraceček, abyste si natrénovali otočky :-)

Mapa: Kročehlavskej prales, autoři Pavel Štáfek a Ondra Štáfek, stav leden 2015. Mapový klíč pro OB u všech tratí vč. MTBO. Měřítko 1:7500.

Startovné: Příspěvek na tisk mapy v dobrovolné výši, splatný na místě.

Kontaktní telefon je 604958146

 

Výsledky

Prozatím zpracované výsledky zde. Po mém odjezdu dorazili a v neděli ještě dorazí další borci, pak to bude komplet.
Mapy: 5 km, 3 km, 2 km

Pokyny k tréninku

Sraz: http://mapy.cz/s/mDcL
50°6'19.092"N, 13°57'56.875"E (50.1053033N, 13.9657983E). Plocha na západ od silnice Lány - Nižbor, místa je tam celkem dost. Bohužel jsou uzavřené dvě nejkratší přístupové cesty od Kladna (v úsecích Slovanka - Lány a Kamenné Žehrovice - Žilina), takže pokud chcete přijet od Lán, pojedete ze Slovanky přes Vašírov, další možnost je směr Velká Dobrá - Družec - Žilina. Dojezdový čas z Rozdělova 15 minut, od divadla 20, ze Švermova skoro 30 minut. Bude možné vyběhnout už lehce před desátou (9:45).

Tratě: nejdelší trať běží dva  okruhy s výměnou mapy v cíli prvního okruhu. Výměna je cca v 1/3 délky. Střední trať5 km okruh stejný jako je druhá část dlouhé, budete se tedy moci porovnat. Okruhy jsou vedeny v koridorech - vidíte jen několik desítek metrů široký pás mapy. Mezi kontrolami je vždy jeden či několik dalších bodů, od kterých se můžete odrazit dál. Chce to přesně chytat azimuty a vytěžit z minima detailů maximum. Na všech kontrolách jsou fábory s výjimkou dvou: na 5 km okruhu č. 4 (naprosto jasná veliká křižovatka) a č. 11 (umělý objekt - triangulační tyč, prakticky nelze zaměnit za nic jiného:-).

Aby si mozek mohl cestou odpočinout, na 5 km okruhu jsou některé úseky čistě běžecké (postupy po cestě). Na nich můžete pochopitelně výrazně zrychlit, protože není nutné vymýšlet postupy na další kontroly - ty už máte v mapě;-)

Krátká trať má úplnou mapu, ale aby to nebylo tak jednoduché, kontrola č. 1 je pro krátkou trať uzlová, berete ji dál po trati ještě jednou!

Parametry tratí:

  • A - Dlouhá 7.6km/28k
  • B - Střední 4.9km/19k
  • C - Krátká 2.1km/9k

Kontrol je tedy celkem dost. Vzhledem k tomu, že koridory kopírují postupy, reálná délka nebude o moc větší.

Update mapy: Střední část mapy Oborka - sever doznala od posledního mapování značných změn, dokreslil jsem nejdůležitější oplocenky kolem postupů a vymazal některé již neexistující objekty   

Upozornění 1: Severně od 18 (okruh 5 km) je v mapě zakreslená studna. Při troše dobré vůle se do ní dá i spadnout a je velmi hluboká, tak bacha! Krátká trať kolem ní nevede.
Upozornění 2: V sobotu má v Česku sněžit, asi nebude úplně teplo.
Upozornění 3: Kontaktní telefon je 604958146 - nicméně empiricky jsem zjistil, že můj operátor v místě neposkytuje signál. Takže volejte nejpozději do soboty 9:20, pak už se asi nedovoláte.

Rozpis 

Datum Sobota 21. 11. 2015
Shromaždiště Poblíž silnice Lány-Nižbor, přesné místo bude uvedeno v pátek, sledujte aktuální informace.
Doprava a parking Pozor na uzavírku silnice Kamenné Žehrovice - Žilina! Místa na parkování asi nebude moc, využijte co nejlépe místa v autech.
Start 00 10:00
Limit cíle 11:45 (později doběhnuvší si měří čas samoobslužně) 
Tratě A - 8 km, B - 5 km, C - 2 km. Trať C je určena dětem do HD12 a rodičům s dětmi. Trať A je určena pro HD18, HD21, HD35, ostatní si mohou vybrat ;-)
Přihlášky do čtvrtka 19.11. 20:00 prostřednictvím tohoto formuláře (Seznam již přihlášených zde)
Mapa Oborka - severní část
Kontroly červenobílé PVC výstražné pásky, tzv. "mlíka")
Typ tréninku A+B je náročnější koridorový trénink zaměřený na fyzickou vytrvalost a udržení koncentrace.  Trať C je orientačně i fyzicky jednoduchá
Směrné časy A 60-80 minut, B do hodiny, C 15 minut běžci, chodci o něco déle. Terén je relativně plochý, kopce jen mírné, bude se běhat rychle:-)
Kontakt pro dotazy  Pavel Š. - 604958146
Další info Aktuální info o parkování a další zveřejním zde v pátek cca v 18:00

Prezentace o tréninku MTBO ze školení trenérů T3 je ke stažení zde. Případně si ji můžete přímo online prohlédnout tady.

Scroll to top