Pokyny k tréninku (aktualizace pátek 20:00)

Už nějakou dobu mám zálusk na uspořádání orienťáku v nějakém orienťácky neobvyklém terénu. No, a je to tu. Venku je zima jak v mrazáku, všude bílo.  I když v sobotu asi něco málo připadne, sněhu ale bohužel není tolik, aby bylo možné v lese bez újmy lyžovat. Ale jedna možnost, jak ten mráz využít, by tu byla :-) Máme poblíž prostor, kde se dá běžkovat, i když je jen lehce naprášeno, jako právě teď. Už tušíte?

 

Sraz: https://mapy.cz/s/1jv6K
50°7'52.793"N, 14°1'51.729"E. Ano, je to na ostrově :-). Parkujte na pevnině, zbytek dojdete. U vstupu na hladinu od parkoviště byla dnes díra od rybářů, pozor, ať se hned nenamočíte. Při příjezdu autem dbejte opatrnosti, na lesní příjezdové cestě lze po čtvrté hodině odpoledne očekávat v protisměru sem tam nějaké auto s odjíždějícími bruslaři. Cesta může trochu klouzat. 

Start: Intervalový, jak kdo přijde. První starty možné po 16:30, abyste si trochu užili tmu, počkejte si trochu déle. Doporučuji vystartovat kolem 17. hodiny.

Cíl: v místě startu. Bude k dispozici čaj a možná něco malého na zub

Časový limit: 18:30 to balíme.

Typ tréninku: nočák, azimuty v terénu bez orientačních bodů.

Trať / parametry :

  • A + B = O duatlon. Dva okruhy, jeden po zamrzlé vodní hladině, druhý v lese. Směrný čas něco pod hodinu pro běžce. Pro pohyb na ledě lze využít i jinou techniku než běh. Nejrychlejší bude kolo, nejbezpečněji si budete připadat na běžkách, brusle jsou něco mezi tím. Dá se to i celé běžet, v tom případě ale neočekávejte suché nohy - v důsledku pukajícího silného ledu jsou na ledě (v pátek odpoledne) relativně velké mokré plochy. Tloušťka ledu je v oblasti vedení tratí bezpečná. Kromě přístupu ke kontrolám běhejte/jezděte raději aspoň 20 metrů od břehu, podél břehů jsou větvičky a sem tam díra od testování síly ledu. Na druhý okruh se můžete přezout v depu na shromaždišti. Každý okruh je na 20-30 minut. Většinu tratě na rybníce je možné oběhnout po souši, kontroly jsou ale přístupné z ledu. Vysekané díry většího rozsahu jsou označené stojícími větvemi, budou dokreslené i v mapě.
  • C = lehký nočák pro děti po pěšinkách a s přeběhy ledové plochy. Délka na 20-30 minut.,

Charakter tratě a terénu: Rybník, les, minimální převýšení.

Mapa: Koláž 1:10 000. Mapa je soutiskem 30 let staré OB mapy Na Turyni (byla použita při jarním tréninku) a podkladu z Mapy.cz

Kontroly: žluté reflexy. Běží se na dotek, žádné průkazy.

Doporučené minimální vybavení: buzola, běžky (brusle, kolo), mapník (na lyže/brusle stačí např. folie na provázku kolem krku), dobrá čelovka, běžci a bruslaři zvažte vyprošťovací bodce, dají se i snadno vyrobit. V batohu na shromaždišti si nechejte suché oblečení.

Startovné: Příspěvek na tisk mapy v dobrovolné výši, splatný na místě.

Přihlášky: nejlépe vyplněním formuláře, případně na mail či telefon 604958146 do soboty 20:00

Upozornění: není to závod, ale trénink v neobvyklých podmínkách. Je zbytečné podstupovat větší riziko než je nezbytně nutné. Není problém startovat ve dvojici, doporučuji rovněž nastudovat tipy pro bezpečný pohyb na ledě. Mapou pěší části prochází železniční trať. Je přísně zakázáno vstupovat na koleje jinde než na železničních přejezdech! Další místa, kde je trať možno překonat, jsou v mapě vyznačena. Kde koleje fyzicky nejsou, přestože jsou značeny v mapě, tam smíte. Občas bude potřeba přeběhnout silnici s malým provozem, dejte pozor na provoz. Mapa je sice 30 let stará, ale cestičky vesměs sedí. Porosty nebudou pro navigaci významné.

Podle předpovědi se má v neděli postupně oteplovat z -15 na -5°C ;-)

Scroll to top